این روزها سدان‌های 4 درب زیبای زیادی در بازار حضور دارند.
چندین دهه‌ی پیش سدان های 4 درب به عنوان خودروهایی کلافه کننده و خانوادگی در نظر گرفته می‌شدند؛ اما هم‌اکنون کراس اوورها و شاسی بلندها این نیازها را پر کرده‌اند و بسیاری از خودروسازان سدان های خود را تا حد امکان شیک می‌سازند. انتخاب تنها 10 سدان زیبارو در بازار کنونی کاری سخت است اما فکر می‌کنیم که این کار را انجام داده‌ایم.

2016 Aston-Martin Vantage
اگرچه بسیاری از خودروهای حاضر در این لیست محصول برندهای لوکس هستند اما چندین نمونه‌ی سطح میانی نیز در لیست وجود دارد. اگر فکر می‌کنید گزینه‌های دیگری نیز شایسته‌ی حضور در این لیست بوده‌اند ما را از نظرات ارزشمند خود آگاه نمایید.

  • آلفارومئو جیولیا


بازگشت آلفارومئو به آمریکا با مدل 4C کوپه استارت خورد؛ یک خودروی اسپورت که طرفداران زیادی را پیدا نکرد؛ اما به جای آن سدان جیولیا نقش سطح میانی خود را با استایل جذاب ایتالیایی و نمای جلوی خاص آلفارومئو ایفا کرد. این خودرو در تریم های متفاوتی عرضه می‌شود اما نسخه کاملاً مجهز کوادروفولیو دارای نمای جلوی گیرا با ورودی‌های بزرگ‌تر هوا است که نمایی واقعاً دیوانه‌وار ایجاد کرده است.

  • استون مارتین رپید S


استون مارتین با طراحی رپید 4 درب کاری هوشمندانه انجام داده است. این خودرو اساساً دو درب اضافی را در بدنه جای داده و تا حد امکان استایل یک استون مارتین را حفظ کرده است. نتیجه‌ی کار یکی از جذاب‌ترین سدان های حال حاضر است. البته مطمئن هستیم این برند بریتانیایی آرزو دارد فروش رپید S بهتر باشد.

  • آئودی RS7


مردم دوست دارند به شوخی بگویند تمامی خودروهای آئودی یک شکل هستند. بخشی از این حرف درست است اما درباره‌ی RS7 چیز خاصی وجود دارد. آئودی اولین خودروسازی نیست که خودروی 4 درب و کوپه ساخته اما بی‌شک یکی از بهترین خودروسازان در این زمینه بوده است. محصول آئودی با پا گذاشتن جا پای مرسدس CLS، دارای خطوط جذاب‌تر و شناورتری بوده و اگرچه نمای جلوی آن قابل‌شناسایی‌تر است اما نمای عقب اسپورت بک واقعاً متمایز و جذاب است.

  • اینفینیتی Q50


این خودرو طراحی جذابی دارد که باعث متمایز شدن آن از بسیاری از سدان های دیگر می‌شود. استایل شیک و ارگانیک خودرو پس از گذشتن سال‌های زیاد نیز در اذهان ماندگار خواهد شد. اینفینیتی Q50 به آسانی یکی از زیباترین سدان ها در محدوده قیمتی خود است.

  • کادیلاک ATS-V

Cadillac ATS-V Carbon Black 2017
جدیدترین نسل کادیلاک ATS-V نه تنها زیباست بلکه در برابر بهترین‌های ژرمنی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. کادیلاک توانسته بالانسی مناسب بین اسپورت و لوکس بودن ایجاد کند و در عین حال از نظر طراحی نیز به ریشه‌های آمریکایی خود وفادار بماند.

  • لینکلن کانتیننتال

Lincoln Continental
انجامش کمی زمان برد اما به نظر می‌رسد لینکلن بازگشته است. کانتیننتال جدید ثابت می‌کند این خودروساز آمریکایی می‌تواند خودروهای جذابی بسازد، حتی اگر طراحی‌های آن کمی محافظه‌کارانه باشند. شاید لینکلن آن را بهترین بنامد و بگوید کانتیننتال یک خودروی خونسرد، جذاب و یک کانتیننتال است؛ و البته با خودرویی بدون استایل بسیار گیرا طرف هستیم. تنها یک بدنه‌ی روان با خطوط جذاب.

  • مزراتی گیبلی

Maserati Ghibli S
گیبلی در مقایسه با کواتروپورته کوچک‌تر بوده و قطعاً شیک‌تر و اسپورت تر نیز هست. شاید این خودرو به پای ساخته‌های فراری نرسد اما جذابیت منحصربه‌فرد یک مزراتی را داشته و در بازار سدان های لوکس پرفورمنس موردی متمایز است.

  • مزدا 6

2017 Mazda6
ارزان‌ترین خودروی حاضر در لیست مزدا 6 است. شاید طراحی آن کمی قدیمی باشد اما هنوز هم آن را دوست داریم و همین خودرو نشان می‌دهد که یک طراحی خوب بعد از گذشت چند سال چگونه می‌تواند ماندگار باشد. طراحی خودرو گران‌بهاتر از بهای خودرو بوده و هم حس تجمل و هم حس اسپورت بودن را عرضه می‌کند. با توجه به وجود رقبایی چون هوندا آکورد و تویوتا کمری، خوشحالیم می‌بینیم مزدا 6 از نظر طراحی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

  • مرسدس- ای ام جی CLS63

Mercedes-AMG CLS63
برخی افراد معتقدند مرسدس CLS اولین بار کلاس 4 درب کوپه را افتتاح کرد و هنوز هم یکی از زیباترین خودروهای این کلاس است. CLS تریم‌های زیادی دارد اما گیراترین تریم CLS63 است. البته مدل ارزان‌تر CLA نیز تولید می‌شود که چندین شاخصه طراحی CLS را با خود به همراه دارد.

  • ولوو S90


همانند لینکلن کانتیننتال، ولوو S90 از آن خودروهایی نیست که شما را میخکوب کند. این خودرو خونسرد بوده و خطوطی واضح و پروفایلی جذاب دارد. زبان طراحی ولوو در کل مدل‌های تولیدی گسترش یافته و این چیز خوبی است. شاید ولوو راه زیادی برای رقابت کامل با آئودی، مرسدس و ب‌ام‌و در پیش داشته باشد اما حداقل طراحی آن در مسیر صحیحی حرکت می‌کند.

منبع: autoguide

بالا
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok

Main Menu