معمولا شرکتهای فعال در زمینه اجاره خودرو برای اجاره ماشین بدون راننده ، مدارکی را از مشتری دریافت میکنند که این مدارک برای متقاضیان حقیقی و حقوقی به شرح ذیل می باشد:

مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین برای متقاضیان حقیقی داخل ایران عبارتند از : گواهینامه رانندگی معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد . لازم به ذکر است اجاره ماشین به افرادی که سن آنها زیر بیست سال می باشد مقدور نمی باشد.همینطور مدرکی که نشان دهنده وضعیت کاری و آدرس محل کار و محل سکونت شخص اجاره کننده باشد. شناسنامه و کارت ملی شخص اجاره کننده و دریافت مبلغی وجه نقد که نزد شرکت کرایه اتومبیل به امانت می ماند و زمانی که خودرو برگردانده شود این مبلغ عودت داده می شود. میزان ودیعه نقدی با توجه به مدل ماشین درخواستی مشتری متفاوت می باشد و نهایتا یک فقره چک به ارزش تقریبی قیمت ماشین که بلافاصله پس از برگرداندن ماشین به مشتری بازگردانده می شود.البته همانطور که قبلا هم اشاره شد باید توجه داشته باشید که این مدارک برای اجاره خوردوهای بدون راننده می باشد وبرای اجاره خودرو در اختیار به هیچ کدام از این موارد نیازی نیست.

مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین جهت متقاضیان خارج از کشور عبارتند از : گواهینامه رانندگی بین المللی و شرط سنی حداقل نوزده سال برای شخص راننده . علاوه بر گواهینامه بین المللی معتبر کپی پاسپورت و کارت شناسایی متقاضی نیز الزامی می باشد.همچنین هزینه اجاره ماشین به صورت کامل بایستی همزمان با شروع سرویس پرداخت شود.مبلغ ودیعه نقدی برای ماشین های بدون راننده بین 100 تا 200 یورو با توجه به مدل ماشین درخواستی متفاوت می باشد که البته این مبلغ ودیعه نقدی همزمان یا تحویل خودرو برگردانده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین برای متقاضیان حقوقی مانند شرکتها ، سازمان های دولتی و خصوصی، سفارت خانه ها و موسسه های گردشگری و ... بر اساس توافق مابین طرفین وبر اساس قرارداد مشخص می شود.

بالا
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok

Main Menu