حتما در فیلم های خارجی دیده اید که چند قوطی به پشت ماشین عروس می بندند و روی مقوایی هم جمله معروف "just married" را می نویسند و پشت ماشین عروس که با ربان و تور و بادکنک تزیین شده نصب می کنند. پس، در همه جای این دنیای بزرگ، نحوه تزیین و اجاره ماشین عروس یکی از مسائل مهم مراسم های عروسی است.
اجاره و تزئین اتومبیل یکی از عواملی است که در آخرین مراحل از تدارکات مجالس عروسی، با آن رو به رو هستید. توجه به مسائلی همچون رنگ ماشین ، گل ، نوع اتومبیل و ... می تواند یک شب خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.

  

اتومبیل شخصیتان در اولویت قرار دارد

اگر خودتان ماشین دارید پیشنهاد ما به شما این است از همان به عنوان ماشین عروسیتان استفاده کنید زیرا نه تنها در هزینه ها صرفه جویی می‌شود بلکه هرگاه سوار آن ماشین می‌شوید خاطره عروسیتان برای شما زنده خوهد شد.
درصورتی که خودتان ماشین ندارید و می‌خواهید از خودرو های لوکس یا کلایسک برای مراسم عروسی خود استفاده نمایید باید نکات زیر را برای اجاره ماشین در نظر بگیرید.

 

انتخاب ماشین

انتخاب نوع ماشین عروس سخت ترین بخش تدارکات مراسم عروسی است معمولاً اکثر ماشین ها با معیارهای کاربردی شما سازگار است بنابراین انتخاب درست ماشین عروس مانند دیگر برنامه ریزی های عروسی بستگی زیادی به سلیقه فردی شما دارد.
ماشینهایی مثل بنز، مازراتی، بی ام و، پورشه و ... نیز هزینه بالایی را برای شما در بر خواهند داشت. البته توجه داشته باشید که پرداخت هزینه بنزین ماشین و کرایه خروج از شهر نیز با شما خواهد بود بنابراین اگر توانایی پرداخت این هزینه را دارید بهترین انتخاب برای شما کرایه اتومبیل های لوکس و تشریفاتی است.البته به یاد داشته باشید که اجاره خودرو های خارجی با حجم موتور بالا ملزم به داشتن مهارت رانندگی با این نوع اتومبیل ها است.

اگر قصد کرایه اتومبیل کلاسیک را دارید حتما فکر خراب شدن آن را هم بکنید، چراکه گاهی از مواقع ماشین عروس گل زده را با کمک جرثقیل به تعمیرگاه برده‌اند . اگر برای اجاره‌ی اینگونه ماشین ها علاقه و اصرار دارید بهتر است که راننده ی اتومبیل را هم با خودتان ببرید تا در صورتی که برای ماشین مشکلی پیش بیاید با کمک او ایراد فنی خودرو را بر طرف نمایید.
در صورتی که لباس عروس بسیار بزرگ و پرچین و همچنین دنباله دار است ، بهتر است به فکر ماشینی باشید که به اندازه ی کافی بزرگ و جادار باشد تا لباس عروس چروک نشود.

 

رنگ ماشین

بهترین رنگ برای ماشین عروس سفید است زیرا سمبل عروس رنگ سفید است ولی اگر قصد دارید ماشین با رنگ دیگری را تهیه کنید حتما به تزئین آن نیز توجه داشته باشید.

هنگام سفارش گل برای ماشین عروسیتان توجه داشته باشید که رنگ ماشین و رنگ گل ها باید با هم متضاد باشند . مثلا اگر رنگ ماشین سفید است ، گل سفید روی آن نزنید . بلکه انواع گل های رنگی جلوه ی بیش تری خواهند داشت . اگر ماشین تان دودی رنگ یا نوک مدادی است بهتر است از گل هایی با رنگ های ملایم و روشن مثل سفید یا صورتی استفاده کنید ولی اگر ماشین تان نقره ای است ،می توانید از گل هایی با رنگ بنفش ، زرشکی و ... استفاده کنید.

درصورتی که از اتومبیل مشکی برای عروسیتان استفاده می کنید به هیچ عنوان آن را با گل سفید تزئین نکنید زیرا شبیه به اتومبیل های تدفین خواهد شد.

 

نکاتی در رابطه با تزئین و گل آرایی ماشین عروس

جهت تزئین و گل آرایی ماشین عروس بهتر است گل های درشت سفارش دهید تا جلوه بیشتری داشته باشند.

اگر عروسی شما درفصل تابستان است، گل های تزئین شده به دلیل گرمای شدید به سرعت پژمرده خواهند شد و زیبایی و حالت خود را از دست خواهند داد. در صورت استفاده از گل بهتر است که ماشین را کمتر در مقابل نور خورشید قرار دهید و یا در مکان هایی که خنک هستند پارک کنید تا آسیب کمتری به گل ها وارد شود و شکل اصلی گل‌ها از دست نروند.

در صورتی که در فصل های زمستان یا پاییز عروسی می کنید بهتر است وضعیت آب و هوای روز عروسی تان را از چند روز قبل بررسی نمایید. اگر در روز عروسی شما هوا شرایط جوی مناسبی نداشت بهتر است برای تزئین ماشین عروس خودتان را به زحمت نیاندازید یا می توانید ماشین را در فضای بسته پارک کنید تا تزئینات روی ماشین آسیب کمتری ببینند.

بالا
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok

Main Menu