چاپ کردن این صفحه

انتخاب 10 خودروی برتر سال 2017

هرساله هنگامی‌که به ماه‌های پایان سال میلادی نزدیک می‌شویم مجلات و سایت‌های معتبر خودرویی در سراسر جهان اقدام به انتخاب خودروی سال می‌کنند. البته شیوهٔ این انتخاب در هریک از سایت‌ها یا مجله‌ها متفاوت است. مثلاً برخی مانند موتورترند یک خودرو را در سه بخش مختلف انتخاب می‌کنند یا برخی دیگر چند خودرو را به‌عنوان خودروهای برتر سال معرفی می‌کنند. پس‌ازآنکه به‌طور کامل به معرفی انتخاب خودرو، SUV و تراک سال 2017 موتورترند پرداختیم حالا سراغ کارانددرایور رفته‌ایم. این سایت خودرویی هرسال 10 خودرو را تحت عنوان 10Best معرفی می‌کند و امسال هم مثل سالیان گذشته 10 خودروی برتر سال 2017 را انتخاب کرده است.

به 2017 10Best Car خوش‌آمدید. برای بیش از سه دهه است که ما هرسال ده‌ها دستگاه از خودروهای جدید را جهت تعیین فهرست سالانهٔ بهترین خودروهای بازار آمریکا طی هزاران کیلومتر ارزیابی می‌کنیم. قوانین در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان ساده است:

1-شرکت‌کنندگان باید کمتر از 80 هزار دلار قیمت داشته باشند.

2-شرکت‌کنندگان باید خودروهای کاملاً جدید بوده یا به‌طور قابل‌توجهی نسبت به قبل اصلاح شده باشند.

اما پیروزی در این رقابت آسان نیست. یک خودرو برای بردن جایز به خانه باید ارزش زیادی را ارائه کند، مأموریت خود را عالی انجام دهد و یک تجربهٔ رانندگی لذت‌بخش را ارائه کند. بدین ترتیب امسال هم با در نظر گرفتن این معیارها و پس از انجام آزمون‌های و بررسی‌های فراوان، درنهایت لیست 10Best سال 2017 یا همان 10 خودروی برتر سال 2017 را انتخاب کردیم. البته هرچند هیچ‌یک از این 10 خودرو بی‌نقص و کامل نیستند اما نزدیک‌ترین گزینه‌ها به ایده‌آل‌ترین خودروهای جدیدی هستند که شما در حال حاضر می‌توانید در بازار ایالات‌متحده خریداری کنید.

10 خودروی برتر سال 2017 کارانددرایور

ب‌ام‌و M2/M240i هوندا آکورد
شورولت بولت مزدا MX-5
شورولت کامارو مزدا 3
شورولت کوروت گرند اسپرت پورشه 718 باکستر/کیمن
فورد موستانگ شلبی GT350 فولکس‌واگن گلف آلترک GTI/R/

در لیست 10Best امسال کارانددرایور سه مکان توسط خودروهای شورولت یعنی بولت، کامارو و کوروت گرند اسپرت اشغال شده است. شورولت بولت تمجید بسیاری از مراجع خودرویی را برانگیخته است تا جایی که توانست به‌عنوان خودروی سال 2017 موتورترند هم انتخاب شود. همچنین این هاچ‌بک الکتریکی در بین فینالیست‌های خودروی سال آمریکای شمالی هم قرار دارد؛ بنابراین به نظر می‌رسد برای اولین یک خودروی الکتریکی بدون هیچ‌گونه اغماضی موردتوجه قرار گرفته است. خودرویی که می‌تواند 383 کیلومتر را با یک‌بار شارژر کامل باطری‌ها طی کند که بیشتر از مسافت معمولی است که هرروزه مردم در شهرها طی می‌کنند. به همین دلیل با در اختیار داشتن بولت نیازی به گشتن به دنبال محل شارژ نیست. بعلاوه، تجربهٔ رانندگی آن‌هم درخشان گزارش شده است.

2017-chevrolet-bolt-103-876x535

اما هرچه بولت کارآمد و سرگرم‌کننده است، کوروت گرند اسپرت فقط به عملکرد توجه دارد. خودرویی که ترکیبی است از همان پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 تنفس طبیعی کوروت استینگری استاندارد با قطعات عملکرد بالای مدل قدرتمند Z06. قطعاتی مثل سیستم تعلیق و ترمز.

2017-chevrolet-corvette-grand-sport-105-876x535

علاوه بر شورولت‌ها، کارانددرایور به آلمانی‌ها هم توجه داشته است به‌گونه‌ای که در دو نمونهٔ ترکیبی شامل ب‌ام‌و M2 و M240i و پورشه 718 باکستر و کیمن را از میان خودروهای آلمانی به‌عنوان خودروهای برتر سال 2017 انتخاب کرده است. فولکس‌واگن گلف هم در سه نسخهٔ آلترک، GTI و R از دیگر خودروهای آلمانی پیروز در رقابت 10 خودروی برتر سال 2017 کارانددرایور هستند.

اما نکتهٔ عجیب در لیست 10Best امسال این است که از بین تمامی خودروسازان بزرگ و معتبر ژاپنی، شرکت کوچک‌تر مزدا دو نماینده در این لیست دارد که این نشان از برتری این خودروساز دوست‌داشتنی دارد. هوندا آکورد هم نمایندهٔ سوم ژاپنی‌ها در این لیست است درحالی‌که جایگاهی هم به یک آمریکایی دیگر بنام فورد موستانگ شلبی GT350 اختصاص داده شده است.

 

Main Menu