کنفرانس خبری ایرتویا - کدام خودرو پرفروش‌ترین محصول تویوتا در ایران است؟

امروز شرکت ایرتویا، نماینده رسمی تویوتا در ایران، شاهد برگزاری یک کنفرانس خبری با حضور عبدالرضا فهیمی، مدیر عامل این شرکت، آقای کوروش مرشد سلوک، عضو هیئت مدیره و آقای فرزاد صالحی، مدیر بازاریابی ایرتویا بود.
آقای فهیمی در این کنفرانس مطبوعاتی به نکات و موارد مختلفی اشاره کرد که نخستین مورد مشکلاتی است که اخیراً صحبت‌هایی در مورد آن انجام شده و بحث تولید خودرو توسط واردکنندگان است بصورتیکه هر واردکننده می بایستی خط تولید داشته باشد و به اندازه 50 درصد تولید می تواند واردات داشته باشد. از نظر مدیر عامل ایرتویا این قانون می تواند بحران بزرگی در واردات خودرو ایجاد کند و از نظر تجارت، صادرات یک برند بهتر است که توسط صاحب برند انجام شود نه توسط شرکتی که هیچ ارتباطی با آن ندارد. فهیمی افزود که در شرکت تویوتا مفهومی وجود دارد که به اندازه سفارش تولید خودرو صورت می گیرد و این باعث می شود تا منابع به درستی مصرف شوند اما در ایران ما ابتدا تولید می کنیم و سپس به دنبال خریدار آن هستیم.
فهیمی گفت که هم اکنون رئیس جمهور جدید آمریکا نیز با تهدید شرکت های خودرویی که واردات دارند، آنها را به تعرفه بیشتر تهدید می کند و اگر این تعرفه جاری که در عمل بیش از 100 درصد قیمت خودرو است کافی نیست، می توان این رقم را بیشتر کرد و یا حتی صندوقی جهت حمایت از تولید ایجاد کرد و راهکار فعلی برای صادرات محصولات داخلی توسط شرکت های واردکننده امری غیر منطقی به نظر می رسد.
مدیر عامل ایرتویا همچنین خبر داد که این شرکت در نمایشگاه خودروی تهران سه مدل جدید را به نمایش خواهد گذاشت. در خصوص امکان تولید نیز با وجود اینکه تولید و حضور در بازار ایران از سوی آمریکا منع نشده است اما شرکت ها فعلا به دلایل سیاسی و به خاطر منافع اقتصادی شان امکان این کار را ندارند.
سلوکی در ادامه گفت که در ابتدا و در سال 94 واردکنندگان متفرقه حذف شدند و تمایم واردات توسط اعضای انجمن واردکنندگان انجام شد که بسیار امر مثبتی بود و توانست به واردات خودرو نظم بدهد اما این طرح جدید در صورت تصویب می تواند دوباره وضعیت واردات خودرو را دگرگون کرد.

آیا ایرتویا نماینده رسمی تویوتا است؟
در ادامه فهیمی در پاسخ خبرنگاری که پرسید اگر ایرتویا نماینده رسمی تویوتا است، چرا نام این شرکت در وبسایت رسمی تویوتا نیست گفت که وبسایت تویوتا یک رسانه برای اطلاع رسانی است و بیشتر از آن استفاده سیاسی می شود اما اصل مدارکی است که در مرکز اصناف وجود دارد و در آن از شرکت اصلی تویوتا نمایندگی ایرتویا تایید شده است و حتی روزانه مکاتبات زیادی بین دو شرکت انجام می شود. برای این منظور جوایزی که تا بحال ایرتویا توانسته از تویوتا دریافت کند در معرض دید خبرنگاران قرار داشت که می توانید در زیر آنها را مشاهده کنید.

جوایز اهدایی تویوتا به ایرتویا

جوایز اهدایی تویوتا به ایرتویا

هولدینگ حدادزاده خودرو تولید می کند
سلوکی خلال این کنفرانس اعلام کرد که هولدینگ این شرکت به دنبال تولید خودرو نیز می باشد و حتی زیرساخت های آن انجام شده و در اواخر سال 96 و یا اوایل 97 خودروهای این شرکت روی خط تولید می رود اما در مورد برند آن توضیحی نداد.

پرفروش ترین خودروی تویوتا در ایران کدام است؟
فهیمی در پاسخ به خبرنگاری در مورد واردات و فروش این شرکت گفت که امسال رشد قابل توجهی در واردات خودرو وجود داشت و از بین تمامی مدل ها تویوتا پریوس پرفروش ترین خودروی تویوتا در سال جاری بوده است که در نوع خود جالب است و حتی خود شرکت تویوتا نیز از این موضوع متعجب شده و این نشان از فهم بالای مشتریان ایرانی از خودروهای هیبریدی و مزیت های آن برای محیط زیست است و معمولاً در بازارهای دیگر این خودرو احتیاج به فرهنگ سازی و تبلیغات زیاد دارد اما در ایران فروش این خودرو با سرعت روند رو به رشد را تجربه کرده که در نوع خود قابل توجه است.

بالا
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok

Main Menu