بهترین خودروهای اسپورت با بهای زیر 30 هزار دلار

خودروهای اسپورت طیف بسیار وسیعی دارند اما معمولاً در مرکزها این انتخاب‌ها خودروهایی چون کوروت ها و پورشه‌ها به چشم می‌خورند.

البته همه‌ی ما وکیل یا دکتر نیستیم و بنابراین بحث قیمت خودرو و بودجه یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین قدرت و پرفورمنس خودرو است. خوشبختانه تعداد زیادی از خودروهای هیجان‌انگیز و خوش قیمت وجود دارند که از هاچبک های داغ تا کوپه‌های جذاب را دربرمی گیرند. خب بدون هیچ حرف اضافه‌ای شما را با لیست 10 تایی از بهترین خودروهای اسپورت با بهای زیر 30 هزار دلار آشنا می‌کنیم.

  • تویوتا 86/سوبارو BRZ


برای یک دقیقه شکایت‌های مربوط به قدرت کم پیشرانه و نیاز به توربو را فراموش کنید زیرا زمانی که بحث هیجان رانندگی سنتی پیش می‌آید شکست دادن این دو خودرو سخت است. این دو خودروی اسپورت با همکاری تویوتا و سوبارو توسعه یافته و سواری متوازن و چابکی دارند.

خروجی پیشرانه حول‌وحوش 200 اسب بخار بوده و اگرچه عدد گیرایی نیست ما هر دو خودرو در هر پیچ لذت فوق‌العاده زیادی را ایجاد خواهند کرد. بهای سوبارو BRZ از 25495 دلار آغاز می‌شود درحالی‌که بهای تویوتا 86 برابر با 26255 دلار است.

  • فورد فیستا ST


کوچولوی فورد قدرتی به اندازه‌ی تویوتا 86 و سوبارو BRZ دارد و بنابراین بسیار سریع‌تر احساس شده و شاید کمی هیجان‌انگیزتر نیز باشد. بخشی از این موضوع به ابعاد خودروهای کارت مانند و پیشرانه‌ی توربوی گشتاوری آن مربوط می‌شود؛ اما بهترین بخش فیستا ST این است که هیجان بسیار زیادی در آن وجود دارد. بهای این خودرو از 21240 دلار آغاز شده و بنابراین پول زیادی در جیب شما باقی می‌ماند.

  • فورد فوکوس ST


با قدرت 252 اسب بخاری، فوکوس به راحتی اضافه‌وزن خود نسبت به برادر کوچک‌تر را پنهان می‌کند؛ اما بهترین چیز این است که این پنهان‌کاری بدون قربانی کردن لذت سواری به دست آمده است. در حقیقت شاید برخی افراد این خودرو را بیشتر ترجیح بدهند زیرا راننده‌ها را مجبور می‌کند تا کمی بیشتر بجنگند. این خودرو همچنین خانواده‌دوست‌تر از فیستا می‌باشد. بهای این خودرو از 24775 دلار آغاز می‌شود.

  • مزدا MX-5 میاتا


شاید بدون در نظر گرفتن قیمت، خودروی اسپورت بهتری نسبت به مزدا میاتا وجود داشته باشد. بهای کم این خودرو واقعاً یک موهبت است. اگر فکر می‌کنید تویوتا 86 و سوبارو BRZ کم‌توان هستند بهتر است در این مورد نیز تجدیدنظر کنید زیرا میاتا نیز تنها 155 اسب بخار قدرت دارد. خوشبختانه میاتا به قدرت بیشتر نیازی ندارد زیرا عملکرد خودرو ثابت کرده همین مقدار خروجی نیز در سر پیچ‌ها فوق‌العاده عمل می‌کند.

بهای مدل سقف نرم از نقطه‌ی معقول 24915 دلار آغاز می‌شود اما متأسفانه نسخه‌ی RF گران‌تر بوده و بهای آغازین 31555 دلاری دارد. هرچند خیلی هم دور از دسترس نیست.

  • فیات 124 اسپایدر آبارث


شاید برخی افراد بگویند باید فیات 124 اسپایدر به تنهایی در این لیست حاضر می‌شد اما ما درباره‌ی فیاتا صحبت نمی‌کنیم! به جای آن ما نسخه‌ی آبارث را آورده‌ایم که ارزش پول‌هایی را که با جان کندن به‌ دست‌ آمده‌اند دارد! تنها 28 هزار دلار را از دست می‌دهید. قدرت خودرو 164 اسب بخار بوده اما می‌دانید که محصولات دست پرورده‌ی آبارث چگونه هستند.

  • سوبارو WRX


خودروی بعدی لیست ما نسخه‌ی جاده‌ای قهرمان رالی است اما اشتباه نکنید. WRX هنوز هم کاملاً قوی احساس می‌شود. پیشرانه‌ی 2 لیتری بوکسوری این خودرو قدرت 268 اسبی داشته و تمامی این اسب‌ها به چهار چرخ خودرو منتقل می‌شوند. این خروجی با قدرت 305 اسبی مدل WRX STI فاصله داشته اما همان راکت محبوب سوبارو در جاده‌ها بوده و برای رانندگی‌های روزمره مناسب‌تر است. بهای سوبارو WRX از 26695 دلار آغاز می‌شود.

  • فولکس‌واگن گلف GTI


و کدام لیست خودروهای اسپورتی است که بدون حضور فولکس‌واگن گلف GTI تکمیل شود؟ کلاس هاچبک ها با نام گلف عجین شده و مدل GTI به درخشش هیجان با بهای کم ادامه می‌دهد. شاید برخی افراد بگویند GTI خرید بهتری نسبت به گلف R است اما این بحث باشد برای روزی دیگر. فولکس‌واگن راه خود برای ساخت خودرویی سریع و هیجان‌انگیز و در عین حال مناسب استفاده‌ی روزمره را پیدا کرده و این سنت را از بیش از 40 سال پیش ادامه داده است. بهای گلف GTI از 25595 دلار آغاز می‌شود.

  • شورولت کامارو


بسیاری از افراد سریعاً می‌گویند کاماروی 4 سیلندر کم توان و سنگین وزن بوده اما به سادگی می‌توان خلاف آن را اثبات نمود. این کاماروی پایه به همراه فورد موستانگ 4 سیلندر تجسمی از یک خودروی عضلانی مدرن هستند.
خروجی کاماروی 4 سیلندر برابر با 275 اسب بخار بوده که بیشتر از حد کافی بوده زیرا باعث دست‌یابی به شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 5.5 ثانیه‌ای می‌شود. برای دست‌یابی به این خودرو باید حداقل 25905 دلار پرداخت کنید.

  • فورد موستانگ


همانند کامارو، موستانگ نیز از پیشرانه‌ای توربو در مدل‌های پایه استفاده می‌کند. این پیشرانه‌ی 2.3 لیتری همان نسخه‌ی بکار رفته در فوکوس RS بوده و قدرت 310 اسبی دارد. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو نیز همانند کامارو است. البته افراد زیادی می‌گویند که موستانگ فقط با پیشرانه‌ی 8 سیلندر می‌درخشد اما این موستانگ ارزان‌تر بوده و بهای آن از 26195 دلار آغاز می‌شود.

  • هوندا سیویک Si


و نهایتاً می‌رسیم به سیویک Si که به آسانی راه خود به این لیست را پیدا کرده است. جدیدترین نسخه‌ی Si به هوندا امید داده تا بتواند اوضاع را تغییر دهد. این خودرو از همان پیشرانه‌ی 1.5 لیتری در دسترس در سایر مدل‌های سیویک استفاده می‌کند و خروجی آن به 205 اسب بخار می‌رسد. بهای این خودرو در همسایگی فوکوس ST است.

از خودروهای کوپه گرفته تا کانورتیبل ها و کامپکت ها، لیست ما نشان می‌دهد که می‌توان تمامی سلایق را پوشش داد و در عین حال پول زیادی نیز خرج نکرد. بهترین موضوع اینکه تمامی این خودروها با گیربکس‌های دستی در دسترس هستند. اگرچه برخی از این خودروها چندان مناسب خانواده‌ها نیستند اما برای یک راننده‌ی مشتاق انتخاب‌های وسوسه کننده‌ای به شمار می‌روند.

بالا
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok

Main Menu